Projekty & aktivity

Login

Password

TOPlistPočet prístupov

Kalendár podujatí

Deň vŕby - III. ročník

Miesto konania: Mašekov mlyn (Požitavské múzeum mlynárstva)
Termín konania: 20.03.2010

Stretnutie priaznivcov pestovania  vŕby a výmena viacročných skúseností v oblasti jej praktického využitia a výskumu v podmienkach rodinnej farmy na Mašekovom mlyne a Katedrou trvalo udržateľného rozvoja SPU Nitra.

Dátum a čas: V sobotu 20. marca 2010, začiatok o 9.00 hod ukončenie 16.00 hod

Podujatie organizujeme v rámci sprievodných podujati venovaných Svetovemu dňu vody, ako spoločné podujatie priaznivcov vŕby z SPU Nitra a rodinnej farmy na Mašekovm mlyne. 

Organizačno-technické zabezpečenie:

Počas stretnutia bude zabespečené vo vlastnej réžii občerstvenie a obed. Budú použité sadenice a prútie z vlastného prútnika. Máme už dopestovaného dostatok vŕbového prútia na Land Art - živé stavby, ktoré sú vhodné na využitie v ekologickom staviteľstve. Budeme robiť živý tunel vedúci k vŕbovej stavbe - besiedke a vysádzať stromy. Vrbová besiedka rastie už treti rok, ako súčasť našich začiatočných LandArtových projektov. Viac o LandArte sa dozviete na priloženej ppt prezentácii Diany Tóthovej.

Zaregistrovaní účastníci: Diana Tóthová, Monika Tóthová, Hedviga Gulová, Janetta Strubreiter, Martin Hauptvogel, Sulamit S. Dzobová, Lucia Slaviková +2,

Sprievodný program:

Marek Rakovský, Machulince:  Výstava prác na tému: Svedectvá zo Žitavy. Ukážky možnej premeny odpadu nazbieraného v rieke Žitava na mozaiky a iné prvky LandArtu.

Výsadba stromov: Luboš Trubíni a kolektív FONTIS 

Čistenie rieky a okolia: FONTIS + 20 ludi (stretnutie je o 9:00 a vyhodnotenie o 12 00 za účasti pozvaných hostí)

Stretnutie predstaviteľov MVO: Gabo Škabla, Dano Lešinský + 16 ďalších zelených:-) (od 14 00 do 16 00)

Účastnícky poplatok: 6 Euro a vzájomnou dohodou - cez LETS. Prihlásiť sa je možné u spoluorganizátorky podujatia Diany Tóthovej na dina.tth@gmail.com Na stretnutie predstaviteľov MVO sa je potrebné zaregistrovať u Gaba Škablu.

Informácie z priebehu minuloročného kurzu si možete pozrieť na portáli zitava.sk 

Praktické rady pre účastníkov: Doporučujeme priniesť dobrú náladu:-) a pre LandArtistov si vziať vhodné teplé oblečenie, záhradnícke nožnice a nôž.

Predpokladaná účasť: okolo 50 ľudí

Doporučené informácie na preštudovanie:

- Salicárium CS a Obrazové impresie Petra Tótha.

Adresa:
Rodinná farma Mašekov mlyn
Horný Ohaj, 95201 Vráble
tel.:037 - 783 35 98
e-mail: michal.demes@centrum.sk